PADOMI SĀPJU UN NOGURUMA MAZINĀŠANAI PĒDĀS

PADOMI SĀPJU UN NOGURUMA MAZINĀŠANAI PĒDĀS

Ja dienas beigās esat noguris un ar sāpošām pēdām, Jūs neesat viens. Neatkarīgi vai stāvat visu dienu kājās, vai sanācis uzvilkt jaunu kurpju pāri, kas ir vairāk izskatīgs nekā funkcionāls, tie ir iemesli, kādēļ sāp pēdas, taču ir arī dažādas iespējas kā tās atvieglot. Visbiežāk sāpošas pēdas ir tikai nogurušas no slodzes, kas dienas laikā nesta, taču jāpatur prātā, ka sāpes nav normāla parādība un tās nevajadzētu ilgstoši ignorēt.

Gadījumā, ja pēdas jau ilgstoši sāp un tām nav atvieglojuma, iesakām apmeklēt podologu.

Paceliet kājas

Atguļoties uz muguras, novietojiet spilvenu vai divus zem potītēm un ceļiem, lai paceltu tās augstāk. Paceļot pēdas augstāk mēs palīdzam virzīt asinis no pēdām atpakaļ uz ķermeni, lai mazinātu smago kāju sajūtu, tūsku un diskomfortu. Šādā veidā mēs stimulējam dabīgo asinsriti, mazinot uz to pielikto gravitācijas spēku. Šis ļoti labi palīdz cilvēkiem, kam ir venozās atteces problēmas, jo atvieglojums būs gandrīz tūlītējs. Jāatceras gan viena lieta, ka pēdām ir jābūt augstāk par sirdi, lai šī metode iegūtu vēlamo efektu.

Kā alternatīva, kas neprasa būt guļus stāvoklī ir Pulsaar Active cirkulācijas zeķes, kas stimulē asinsriti pēdās, ļaujot asinīm brīvāk un ātrāk plūst, nodrošinot tādu pat asinscirkulācijas efektu, ko iespējams izmantot arī ceļā, piemēram, garākos pārbraucienos ar auto vai lidmašīnu.

Kustiniet pēdas

Kustinot pēdas maigās apļveida kustībās arī uzlabo asinsriti un mikrocirkulāciju. Lai nebūtu pa apli vien, pamēģiniet zīmēt alfabēta burtus veicot kustību. Šādi reizē gan uzlabosiet savu pēdas koordināciju, gan pašsajūtu. Šo efektu var vēl vairāk uzlabot izmantojot iepriekšējo ieteikumu, paceļot kājas.

Pastiepšana ar dvieli

Iesakām šo veikt no rīta, pirms pēda ir nogurusi no ikdienas slodzes, lai ērti sagatavotos dienai. Tātad, nepieciešams ir dvielis un virsma, kur apsēsties un izstiept kāju. Sēžamies, izstiepjam vienu kāju taisni, saliecam otru kāju celī saliektu sev priekšā, balstot pēdu pret zemi. Tagad ņemiet dvieli, aizlieciet to aiz pēdas spilventiņiem un nostiepiet. Jūs jutīsiet, kā stiepjas Ahileja cīpsla un ikru muskuļi, šādu iestiepumu noturiet 30 sekundes, atkārtojot 3-5 reizes katrai kājai.

Ikru muskuļu stiepšana

Iesakām šo veikt vakarā, kad bijusi slodze un kājas ir nogurušas. Nostājieties pie sienas, aptuveni 20 cm no tās novietojiet vienu kāju, ar otru kāju speriet pus soli (30-40cm) atpakaļ, tā, lai pēda paliek piespiesta grīdai un kāja būtu iztaisnota. Tad, turot gurnus taisni pret sienu, ieliecieties ar kāju, kas ir priekšā un izjūtiet iestiepumu ikra muskuļos. Šo iestiepumu turiet 30 sekundes un atkārtojiet 5 reizes.

Sāls vannas pēdām

Mūsdienās ļoti aktuālas ir Epsom sāls vannas pēdām, jo tās satur sāli ar paaugstinātu magnija un sēra saturu, kas palīdz atslābināt muskuļus un mazināt krampjus.

3L silta-karsta ūdens pievienojiet 2 ēdamkarotes Epsom sāli. Turiet pēdas vanniņā apmēram 15-20 min. Šāda pelde atjaunos magniju organismā un noņems kāju muskuļu krampjus ( īpaši izjutīsiet efektu pēc skriešanas, sporta vai garas darba dienas ), mīkstinās pēdu ādu, likvidēs nepatīkamo aromātu. Ieteicams 2-3 reizes nedēļā vakarā pirms gulētiešanas.

Šo procedūru apvienojot ar iepriekšminētajām lietām ir sagaidāms ļoti patīkams un atslābinošs efekts.

Vai jums ir atbilstoši apavi?

Ļoti vienkāršs un efektīvs līdzeklis, lai ikdienā mazinātu sāpes ir novērtēt, vai apavi, kuros Jūs staigājiet ir piemēroti Jums. Tas ir, vai apaviem ir pēdas velves (izliekuma) atbalsts, piemērots platums un atbalstoša zole ar zemu papēža pacēlumu. Visas šīs lietas spēlē lielu lomu tajā, kāda būs Jūsu sajūta lietojot šos apavus. Nepievēršot gana lielu vērību tam, ko iegādājamies mēs varam iedzīvoties dažādās muguras, ceļgalu un pēdu sāpēs.

Viens neliels ieteikums ir salīdzināt esošos, iespējams, ne pārāk atbalstošos ikdienas apavus, ar saviem visērtākajiem apaviem un izsecināt, kas ir tie elementi, kas padara tos tik ērtus un nākamreiz izvēli balstīt tieši uz šiem faktoriem.

Pulsaar Active cirkulāciju uzlabojošie produkti

Pulsaar Actice cirkulācijas zeķes izstrādātas īpaši, lai palīdzētu atbrīvot tās no asinīm, kas sastāvējušās dienas laikā. Ideāli piemērotas ik vienam, jo ietver sevī nenospiedošu gumiju, kas neierobežo asins plūsmu kājās, tādēļ arī pacienti ar diabētu un neiropātiju var šo izmantot. Cirkulācijas zeķes uzlabo kopējo cirkulāciju pēdā un cīpslās ap to, tā samazinot tūsku, noguruma sajūtu un palīdzot audus apasiņot labāk un mazinot pēkšņas slodzes radītu traumu risku.

Atpakaļ uz blogu