INFRASARKANĀ TERAPIJA

INFRASARKANĀ TERAPIJA

Kādēļ japāņi neiet saunās? Tehnoloģiju pasaulē Japāna vienmēr bijusi soli priekšā, tur jau kādu laiku tiek plaši izmantotas infrasarkanās pirtis, kas pie mums popularitāti ieguvušas vien pēdējos gados, taču par pirts plusiem un mīnusiem mazliet vēlāk.

Turpinot rakstu sēriju, mūsu nākamais temats, kas, diemžēl, izpelnījies neviennozīmīgu slavu – “Infrasarkanā terapija”. Izklausās pēc terapijas, no kuras vajadzētu izvairīties, taču vajadzētu būt pretēji.

Šobrīd, lai veiksmīgi apspriestu šo infrasarkano terapiju, nepieciešams saprast, par ko īsti ir runa. Runāsim par elektromagnētisko spektru, precīzāk, tā daļu, kas ar neapbruņotu aci nav saredzama.

Kas ir elektromagnētiskais spektrs? Tas ir diapazons, kas parāda elektromagnētiskās radiācijas frekvences un tām attiecīgo viļņu garumus.

Pirms došanās pakaļ folija cepurei, aicinām iepazīties ar šo spektru zemāk un pievērst uzmanību tā vidusdaļai. Šeit uz elektromagnētiskā spektra ir atrodama redzamās gaismas daļa, kas sevī iekļauj visiem pazīstamās krāsas, no kā sastāv apkārt esošā pasaule.

Ar to vēlamies teikt, ka mēs redzam elektromagnētisko spektru katru dienu, iespējams, paši to nemaz nenojaušot.

Elektromagnētiskais spektrs ir iedalīts grupās pēc viļņu garumiem, sākot ar īsākajiem. Katra grupa tiek iegūta, izmantota un reaģē ar materiāliem citādāk.

Svarīgi pieminēt, ja runājam par starojumu, vai tas ir jonizējošs vai nav. Šoreiz apskatītais starojuma veids nav jonizējošs. Šis vārds varbūt neizklausās tik draudīgs kā “radiācija” vai ”infrasarkans”, taču zem tā slēpjas būtisks jautājums: Vai starojums ietekmēs ķermeņa molekulu struktūru, spējot atraut elektronus no atoma kodola?

Vienkāršāk – neatgriezeniski tiktu izmainītas lietas atomu līmenī, tajā skaitā cilvēka šūnas un DNS struktūra.

Pāris lietas, kas var notikt, ja tiec apstarots ar jonizētiem stariem: nekas; audi tiek bojāti, bet atjaunojas; audu bojājums, kas neatjaunojas un ir iespējama mutācija; audu bojāeja.

Tagad par pašiem infrasarkanajiem stariem. Pats termins “infrasarkanais” radies no latīņu vārda „infra”, kas nozīmē „zem” sarkanās krāsas, jo sarkanā krāsa ir redzamā gaisma ar garāko viļņa garumu, kādu spēj atšķirt cilvēka redze.

Pēc viļņa garuma to iedala trīs apakškategorijās – tuvajā (0,7-1,4 mm), vidējā (1,4-15 mm) un tālajā (15-1000 mm). Katra no kategorijām ievērojami atšķiras ar funkcijām un pielietojumu, taču šoreiz apskatīsim tieši vidēji-tālo spektra daļu, kurai piemīt pat ļoti vēlamas īpašības.

Kas īsti notiek, kad tiek pielietota infrasarkano staru terapija?

·       Apstarotās daļas ādas virskārta iekšēji paliek siltāka

·       Kapilāri gandrīz tūlītēji paplašinās, sekmējot mikrocirkulāciju

·       Starpšūnu telpā uzkrājies šķidrums tiek izvadīts, radot apstākļus iekaisuma, sāpju un tūskas mazināšanai

·       Limfas un asinsrites plūsmas palielināšanās kopā ar uzlabotu vielmaiņu, veicina ātrāku audu sadzīšanu

·       Atjaunošanās spēja pēc traumām, tajā skaitā treniņiem ir ievērojami pieaugusi

Ļoti labi, bet kur un kā es varu šo izmēģināt?

Gan jau esat dzirdējuši par infrasarkanajām pirtīm, kurās cilvēki iet uz relatīvi ilgāku laiku un zemākā temperatūrā kā parastajās pirtīs, šī ir viena no vietām, kur ir iespējams visam ķermenim sniegt šādu procedūru.

Cits variants ir konsultēties pie fizioterapeita par šādas procedūras pieejamību, izmantojot daudz mazākas iekārtas, kas spēj apstarot konkrētas ķermeņa zonas.

Ko darīt tiem, kas nevēlas apmeklēt ne pirtis, ne doties vizītē pie ārsta?

Mums ir risinājums – Pulsaar Active produkti, kas nodrošina visas šīs īpašības tikai ērtā un funkcionālā apģērbā, kas jums ļauj turpināt ikdienas gaitas, nezaudējot komfortu un uzlabojot sniegumu.

Aicinām iepazīties arī ar citiem rakstiem šajā sērijā, lai vairāk iepazītu un izprastu Pulsaar Active darbības principus un funkcijas

Atpakaļ uz blogu