KĀ IET TĀLĀK UN NOGURT MAZĀK?

KĀ IET TĀLĀK UN NOGURT MAZĀK?

Apģērbs

Izmantojiet pēc iespējas kvalitatīvāku/ atbilstošāku termo veļu vai elpojošu pamatslāni,  kas spēj aizturēt siltumu. Šāda izvēle ir ieteicama, jo apģērbs palīdzēs atbrīvoties no liekā ķermeņa karstuma un sviedriem brīžos, kad kļūst pārāk karsti un reizē noturēt ķermeņa siltumu, kad paliek vēss.

Nebūtu ieteicams izvēlēties apģērbus, kas ir pilnībā no kokvilnas, jo kokvilna ļoti labi spēj uzsūkt mitrumu, taču ja tas ir par daudz, tas jums liks justies ne pārāk ērti un atdzesēs krietni ātrāk, žūstot lēnāk.

Izvēlieties staigāšanai piemērotus šortus vai bikses, kas arī ir elastīgas, sviedrus izvadošas un ātri žūst, lai, tāpat kā ķermenis, justos silti un ērti.

Īpaši, dzīvojot Latvijā, nedrīkst aizmirst par mūsu mainīgajiem laika apstākļiem, tādēļ laikam atbilstoša mitrumizturīga virsjaka vai flīsa džemperis var būt ļoti noderīgs.

Soma
Šķietami nevajadzīgs aksesuārs pastaigām, taču, optimāla izmēra un tilpuma soma var uzlabot pastaigas vai pārgājiena pieredzi, palīdzot noglabāt nevajadzīgās drēbes un ūdeni. Pareizi izvēlēta pārgājiena soma ļaus gaisam plūst brīvi starp somu un lietotāju, tādējādi nodrošinot optimālu temperatūru un neļaujot pārkarst, reizē sniedzot nepieciešamo funkcionalitāti.

Ūdens un Ēdiens
Pirms došanās pastaigā noteikti jāpārliecinās, vai līdzi ir ūdens. Kaut gan pudeles ir smagas, bez ūdens nav ieteicams doties garākos pārgājienos, lai izvairītos no pēkšņa spēku zuduma, krampjiem vai pārkaršanas karstā laikā. Tādēļ ieteikums ir mazliet padzerties katrā pieturvietā, kaut gan slāpes nav jūtamas. Ja dosieties garākā pārgājienā, paņemiet līdzi arī ēdienu, kas nav pārāk sātīgs un apjomīgs, bet kas garšīgs un saturētu nepieciešamās uzturvielas. Tas nebūs Snickers un maizītes, bet gan drīzāk auzu cepumi un žāvēti augļi, rieksti, tādējādi nodrošinot vienmērīgu uzturvērtības izdali tālākā pārgājiena gaitā.

Maršruts
Zināt savu maršrutu jau iepriekš nenāk par sliktu. Skan ļoti pašsaprotami, taču laicīgi sagatavojoties mainīgam reljefam, uzvelkot piemērotus apavus un paņemot atbilstošo ekipējumu, var radīt jūtamu atšķirību jūsu pastaigas pieredzē. Gājiena laikā ieteicams arī iekļaut kādu pieturvietu, it īpaši, ja tā ir kāda skaista vieta vai apskates objekts, tas varbūt, nešķiet vajadzīgs, taču papildus ūdens un īsa atpūta nāk tikai par labu.

Apavi
Apaviem ir liela loma labās sajūtas saglabāšanā, kad esam pastaigā, tādēļ izvēlamies tos ar prātu. Ņemam vērā to, kādi ir plānotie laika apstākļi, maršruta īpatnības un, protams, pats galvenais – vai apavi jums pareizi der, nenospiežot nevienā vietā, tādējādi ļaujot staigāt garākas distances bez berzes. Tas, ko nevajadzētu darīt, vilkt pavisam jaunus apavus uz pārgājienu, kura maršruts un/vai garums nav konkrēti zināms. Uzvelkot jaunus apavus varam piedzīvot nevēlamu berzi, kuras rezultātā patīkama atpūta pārvēršas par “pīļu gājienu”, jo ir parādījušās tulznas.

Ja arī ir sanācis tikt pie tulznām, kas vēlāk traucē gājienam, ļoti efektīvs un tūlītējs risinājums ir COMPEED plāksteri tulznām, kas neslīd un turas arī gājiena laikā.

Zeķes
Tikpat svarīgs pastaigas un apģērba elements kā apavi, pareizi izvēlētas zeķes var mazināt berzi un uzturēt pēdas ilgāk svaigas un patīkamas. Visvienkāršākais ieteikums ir paņemt vairāk kā vienu zeķu pāri līdzi. Tādēļ reizēs, kad zeķes ir uzsūkušas par daudz mitrumu, labāk ir tās nomainīt uzreiz, nekā gaidīt, kad parādās tulznas. Zeķu sastāvam arī ir liela nozīme, tām nevajadzētu būt pilnībā kokvilnas, jo kokvilna sevī spēj paturēt daudz lieko mitrumu. Iesakām izvēlēties merino vai miksēta sastāva zeķes, kuras efektīvi izvada šo mitrumu no auduma šķiedrām, neveicinot tulznu rašanos un smaku veidošanos.

Pulsaar Active zeķes arī ņem vērā šīs kokvilnas sastāva īpatnības, tādēļ tām ir miksēts sastāvs un pievienoti papildus mikroelementi, lai palīdzētu izvadīt ķermeņa karstumu un absorbēt smakas.

Ja paredzēts kāds garāks gabals ar vēl ne līdz galam iestaigātiem apaviem, ir iespēja pavilkt mazākas, plānākas potīšu garuma zeķes, kas ir ar miksētu sastāvu, un tām pa virsu citas biezākas zeķes, kuras arī nav pilnībā no kokvilnas.

Atpakaļ uz blogu