GERMĀNIJS UN OGLEKLIS

GERMĀNIJS UN OGLEKLIS

Šoreiz mazliet par to, kas īsti ir šis germānija-oglekļa sajaukums, ko tas dara un kā tas var uzlabot jūsu ikdienas dzīvi.

Pirms ķeramies pie sajaukuma, jāiepazīst katra sastāvdaļa atsevišķi, kas tā ir, ko dara un kāds man no tās labums.

Sāksim ar germāniju. Tas ir pelēcīgi balts, spīdīgs pusmetāls, kas ir samērā trausls un pēc savām ķīmiskajām īpašībām ir ļoti līdzīgs silīcijam. Pusmetāli ir vielas, kam piemīt gan metālu, gan nemetālu īpašības, piemēram, materiāla spēja vadīt elektrību palielinās, kad tas sakarst.

Tiek uzskatīts, ka germānijs bez piejaukumiem ir pusvadītājs, kas nozīmē, ka arī germānija vadītspēju ietekmē ārējie apstākļi, piemēram, gaisma un temperatūra. Šīs pusvadītāju īpašības plaši izmanto dažāda veida enerģijas pārveidošanai, šajā gadījumā no siltumenerģijas uz elektromagnētisko enerģiju infrasarkanā viļņa veidā.

Pētījumos ir apstiprinājusies germānija “vidēja viļņa garuma infrasarkanā viļņa” izdalīšanās apģērbos, kuriem vēl ir pievienots kāds biokeramisks vai dabisks materiāls, kas palielina infrasarkanā viļņa atstarošanu un absorbciju.

Kādi ir guvumi valkājot infrasarknos vai “infra-reflect” apģērbus?

·       Palielināta lokālā mikrocirkulācija

·       Uzlabota organisma kopējā vielmaiņa

·       Mazinātas locītavu un muskuļu sāpes

·       Paātrināts atveseļošanās process

 

Kā viens no dabīgajiem atstarojošajiem materiāliem ir no bambusa iegūts ogleklis, ko ražo termiski apstrādājot bambusa šķiedras un tad saberžot tās mikroskopiskā pulverī.

Ogleklis kā tāds ir sastopams it visur dabā, elementam piemīt spēja radīt spēcīgas saites ar citām vielām. Kā svarīgāko Oglekļa savienojumu varam minēt DNS, kas satur cilvēku ģenētisko informāciju, kas veido cilvēkus. Pats elements visbiežāk ir sastopams divās stabilās formās – grafīts vai dimants.

Plaši pazīstamā ogle nav īpaša oglekļa modifikācija. Tā ir melna, cieta viela, kas sastāv no sīkiem, neregulāras struktūras grafīta kristāliņiem.

Ogleklim savas uzbūves dēļ ir ļoti praktiskas funkcijas :

·       Mitruma absorbcija – no bambusa šķiedrām iegūtajam grafītam ir ļoti poraina struktūra un līdz ar to šis materiāls efektīvi spēj uzsūkt mitrumu un izvadīt to apkārtējā vidē.

·       Smaržu neitralizācija – smaržu neitralizācija arī notiek šī paša porainā iemesla dēļ, šie mikroskopiskie caurumi oglekļa struktūrā palīdz neitralizēt nepatīkamus aromātus, piemēram, pēdas pēc treniņa.

·       Antibakteriālas īpašības – Ogleklim piemīt arī antibakteriālas īpašības, tas veiksmīgi atbrīvojas no baktērijām, kas atrodas uz ādas virskārtas.

Atpakaļ uz blogu