ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA

ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA

ĀRSTNIECISKĀ VINGROŠANA IR KUSTĪBU TERAPIJA FIZIOTERAPEITA UZRAUDZĪBĀ INDIVIDUĀLI VAI GRUPĀ.

Ārstnieciskās vingrošanas galvenais mērķis ir mazināt un likvidēt pacienta funkcionālos traucējumus un sāpes, atgriežot viņu ierastajā vidē. Nereti tā ir rehabilitācijas daļa, bet tā ir noderīga absolūti ikvienam – sākot no skolnieka, beidzot ar sirmgalvi.

Nodarbības laikā tiek pielietoti muskuļus spēcinošie vingrojumi, muskuļu stiepšanas vingrojumi un tehnikas, mīksto audu tehnikas un locītavu mobilizācijas, līdzsvara un koordināciju treniņi.

Ārstniecisko vingrošanu pielieto:
muguras sāpju problēmām;
sirds-asinsvadu slimībām;
kaulu-locītavu slimībām;
perifērās un centrālās nervu sistēmas bojājumiem;
elpošanas sistēmas slimībām;
pirmsdzemdību vai pēcdzemdību periodā;
stājas korekcijai.
Ārstnieciskās vingrošanas pamatā ir terapeitiski vingrinājumi, kas ir pamatelements visu veselības traucējumu gadījumā. Tos pielieto sāpju, kustību un balsta aparāta, nervu sistēmas, sirds un asinsrites sistēmas, elpošanas sistēmas, kuņģa un zarnu trakta sistēmas, kā arī reproduktīvās sistēmas slimību gadījumos.

Terapeitiski vingrinājumi ir dažādi un tos pielieto atkarībā no terapijas mērķa – lai uzlabotu locītavu kustību apjomu, muskuļu spēku vai izturību, kustību koordināciju, veiklību, līdzsvaru, stabilitāti un elpošanas efektivitāti.

Lai uzlabotu savu veselību un fizisko formu, ir nepieciešamas sabalansētas un ķermenim piemērotas fiziskās aktivitātes. Ārstnieciskā vingrošana ir lielisks veids, kā iepazīt savu ķermeni un atgūt vadību pār to.

Tā ir piemērota:
ofisa darbiniekiem (sēdoša darba veicējiem)
fiziski smaga darba darītājiem (arī frizieri, skaistumkopšanas nozares pārstāvjiem, kuru ikdiena paiet, stāvot kājās)
ja ir sūdzības par muguras sāpēm
paaugstināta stresa gadījumos
depresijas pacientiem
ja pastāv stājas problēmas.
Ārstnieciskā vingrošana kopā ar fizioterapeitu īpaši piemērota ir tiem, kuriem ir nepieciešams saudzīgi atgūt kustību prieku . Ārstnieciskās vingrošanas galvenie pamatnoteikumi – izpilde stingri norādītā plaknē un virzienā, vingrojumu izpilde pārsvarā guļus stāvoklī ar maksimālu ķermeņa iestiepšanu, precīza kustību un vingrojumu izpilde lēnā tempā.

Ārstnieciskā fizkultūra ļoti ieteicama veciem cilvēkiem! Tā aizkavē novecošanu,  uzlabojot visu orgānu sistēmu darbību, tādejādi pagarinot cilvēka mūžu!

Viens no galvenajiem nosacījumiem, lai panāktu dažādu slimību ārstēšanu ar fizisko vingrinājumu palīdzību, ir secīgums, kas izpaužas regulārā nodarbību atkārtošanā ilgstošā laika periodā. Dažādu faktoru ietekmes dēļ slodze var tikt palielināta vai, otrādāk, samazināta. Slodzes raksturs, sarežģītības pakāpe un intensitāte tiek pielāgoti individuāli, atkarībā no uzstādītiem mērķiem, slimības gaitas, vecuma, funkcionālo iespēju un fiziskās sagatavotības līmeņa.

Atpakaļ uz blogu